Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Humbja e fundit, fatale për “ish”-in e Bayernit! Klubi i njohur turk e shkarkon

Besiktasi humbi 2-1 përballë Hatayasporit në transfertë, disfatë që është përjetuar keq nga drejtuesit e klubit të njohur turk. Edhe pse goli i avantazhit erdhi në minutën e parë, ekipi vendas përmbysi gjithçka dhe siguroi pikët maksimale.

Një pikë kanë marrë bardhezinjtë në dy takimet e fundit në kampionat, ecuri që i ka kushtuar pankinën trajnerit Valerien Ismaël. 47-vjeçari francez, i cili gjatë karrierës si futbollist luajti edhe me Bayern Munchen në periudhën 2005-2007, mori drejtimin e klubit nga Stambolli në marsin e këtij viti.

Aventura e tij në stolin e Besiktasit zgjati vetëm 18 ndeshje. “Falënderojmë Valerien Ismaël për përpjekjet e tij dhe i urojmë suksese në karrierë”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit turk, që ka si objektiv fitimin e titullit kampion.

Besiktasi renditet në vend të pestë me 19 pikë, katër më pak se kryesuesit e Fenerbahces, të cilët kanë luajtur një ndeshje më pak se kundërshtarët.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...