Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Humbja e Milanit, Fassone ngre zërin ndaj lojtarëve

Dy humbje në gjashtë ndeshje, nuk janë pritur aspak mirë nga drejtuesi i Milanit, Marco Fassone, i cili ka ngritur zërin ndaj futbollistëve të ekipit dhe u ka kërkuar të kujtojnë për cilin ekip luajnë. Fassone ka marrë në mbrojtje edhe trajnerin Montella, duke thënë se nuk është aspak faji i tij dhe i skemave të tij, për këto paraqitje të Milanit.

“Vlerësimet teknike dhe taktike i bëjnë Montella dhe Mirabelli, por unë nga jashtë pashë që në fushë mungoi shpirti i garës dhe për këtë recetat janë të pakta. Të gjithë duhet të shohin në sy njëri-tjetrin, të kujtojnë që luajnë për Milanin dhe të mos na ‘dhurojnë’ më paraqitje si kjo e sotmja”, u shpreh drejtuesi i kuqezinjve.

Fassone është njeriu që ka bërë merkaton e Milanit, duke sjellë në ekip futbollistë cilësorë dhe me eksperiencë, ndërsa vazhdon të theksojë se synimi i Milanit është pjesëmarrja në zonën Champions.

“Kemi futbollistë të rinj, por kemi edhe të tjerë me mjaft eksperiencë, ndaj nuk duhet të gjejmë alibi. Duhet të përqendrohemi te objektivi ynë primar, pjesëmarrja në Champions, por kjo nuk arrihet me paraqitje si kjo e sotmja”, u shpreh Fassone.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...