Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Humbja e turpshme me Maqedoninë e Veriut: Verrati dhe Donnarumma ishin të tmerruar!

Mauricio Pochettino komentoi edhe mungesën e Italisë në Botërorin e Katarit në rrëfimin për GDS. 50-vjeçari argjentinas, i cili qëndron pushim prej 5 korrikut, datë kur u largua nga drejtimi i PSG-së, kujton sfidën Itali-Maqedonia e Veriut (0-1).

Ishte 24 marsi i vitit 2022 kur kampionët e Europës u befasuan në duelin “play off” të luajtur në Palermo, disfatë që shkaktoi tërmet në futbollin italian, me kombëtaren e kaltër që mbeti për herë të dytë radhazi pa pjesëmarrje në Kupë Bote.

Verrati dhe Donnarumma ishin të tmerruar përpara ndeshjes ndaj Maqedonisë së Veriut, ata ndjenin presionin e madh që ekzistonte përreth kombëtares së Italisë”, kujton trajneri argjentinas në lidhje me dy ish-lojtarët e tij te PSG.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....