Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Humbja me “manita” nuk tolerohet, klubi i La Ligas shkarkon trajnerin

Ndryshim stoli në La Liga. Almeria u shkatërrua 5-1 në transfertë kundër Sevillas, rezultat që i kushtoi vendin e punës 48-vjeçarit Vicente Moreno.

Për të cilin aventura në stolin e skuadrës spanjolle zgjati vetëm 7 ndeshje. Gjatë së cilave Almeria ka siguruar dy barazime dhe pesë humbje.

Duke mbajtur vendin e fundit në kampionatin spanjoll të futbollit me 2 pikë. Drejtuesit nuk kanë humbur kohë, duke piketuar menjëherë teknikun e ri.

Lexo edhe:

Ai është Javi Gracia, një trajner me eksperiencë të madhe. 53-vjeçari ka drejtuar skuadra si Leeds United dhe Watford në Premier League, Rubin Kazan në Rusi apo Al Sadd në Katar. Ndërkohë që ka punuar edhe në Greqi.

Në Spanjë ka punuar me klube si Valencia, Malaga, Osasuna dhe Almeria. Këta të fundit i drejtoi në sezonin 2012-2013.

Gracia pritet të rikthehet pas 10 vitesh në pankinën e Almerias, me objektivin për të mbajtur skuadrën andaluze në elitën e futbollit iberik.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....