Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Humbja ndaj Brightonit pasoja jo vetëm në renditje, mbrojtësi i Man. United mungon disa javë

Nuk janë kohë të qeta për Manchester United, aktualisht në vendin e 13-të në klasifikimin e përgjithshëm të Premier League-s pas pas disfatës ndaj Brightonit.

Por lajmet e këqija nuk mbarojnë me kaq. Pikërisht ndaj skuadrës së Roberto De Zerbit u dëmtua Aaron Wan-Bissaka dhe koha që do të qëndrojë në infermieri nuk është e parëndësishme.

Lexoni edhe:

Siç u njoftua nga vetë “Djajtë e Kuq”, mbrojtësi i djathtë ka pësuar një dëmtim serioz të tendinës.

“Do të nevojiten teste të mëtejshme për të përcaktuar kohën e rikuperimit, por indikacionet fillestare sugjerojnë se ai do të mungojë për disa javë”, thuhet në deklaratën zyrtare të klubit.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...