Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Humbja ndaj Elche, Simeone: Nuk bëmë ndeshjen që donim, ne duam vetëm Championsin

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka analizuar humbjen ndaj Elches së vendit të fundit.

Duke folur për mediet pas këtij takimi, Simeone u shpreh se skuadra e tij nuk bëri ndeshjen që duhej të bënte.

Lexo edhe:

“Një ndeshje që Elche e luajti shumë mirë, në të cilën patën më shumë intensitet. Le të përgëzojmë kundërshtarët, një skuadër e rënë që ka bërë shumë përpjekje në këtë ndeshje dhe ka treguar se sa i bukur është futbolli. Nuk luajtëm lojën që donim të luanim, le të mendojmë të përgatitemi për ndeshjen e radhës. Vendi i dytë? Ne po mendojmë vetëm për kualifikimin në Champions League.”-tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...