Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Humbja ndaj Francës, Hjulmand: Jemi krenarë për atë që bëmë, luajtëm me guxim!

Danimarka u mund 2-1 nga Franca dhe duhet medoemos të fitojë ndaj Australisë nëse do të vazhdojë aventurën në Kupën e Botës.

Trajneri Kasper Hjulmand foli në konferencën për mediet pas ndeshjes së humbur kundër “Gjelave”, duke theksuar se luajtën me guxim.

“Jemi ende krenarë për atë që bëmë, luajtëm me guxim dhe me shpirt sakrifice. Tani me Australinë, ne ende mund të kualifikohemi.”-tha ai.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...