Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Humbja ndaj Monza-s, Cremonese shkarkon trajnerin

Massimiliano Alvini është shkarkuar nga posti i trajnerit të Cremoneses pas humbjes 2-3 ndaj Monza-s këtë të shtunë.

Këtë lajm e bëjnë me dije mediet italiane mbrëmjen e kësaj të shtune, ku theksojnë se rezultatet “i presin kokën” Alvinit.

Ecuria negative në kampionat dhe humbja e fundit ndaj Monza-s, që bëri që Cremonese të renditet në vend të fundit me vetëm 7 pikë, ka bërë që Alvini të shkarkohet.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...