Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Humbja ndaj Portugalisë, Gomez: I lumtur që luajta, me Ganën është “finale”!

Maximiliano Gomez, sulmuesi i Uruguait, tha pas humbjes 2-0 ndaj Portugalisë se e mira e vetme për të është që pati mundësi të luante.

Duke folur për mediet pas këtij takimi, Gomez shtoi se po ashtu i vjen keq sepse sipas tij luajtën një pjesë të dytë të mirë.

Më vjen mirë që pata mundësinë të futem në fushë, por në të njëjtën kohë më vjen keq për rezultatin, sepse luajtëm një pjesë të dytë të shkëlqyer. Portugalia është një skuadër e madhe dhe ne e dinim se do të përballeshim me lojtarë të shkëlqyer, por tani duhet të mendojmë për sfidën e radhës me Ganën, takimin e fundit të fazës së grupeve do ta luajmë sikur të ishte një finale dhe shpresojmë të arrijmë ta fitojmë atë.”-deklaroi Gomez.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...