Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Humbja ndaj Rennes, Galtier: Nuk shqetësohem për të ardhmen, kam një titull për të fituar!

Paris Saint-Germain nuk po mundet të dalë dot nga krizë dhe këtë e tregoi edhe në sfidën e fundit në kampionat ndaj Rennes, të cilën skuadra e Christophe Galtier e humbi me rezultatin 0-2.

Në këtë situatë një nga pyetjet që është duke u diskutuar shumë së fundmi në media është: A është pozicioni i Christophe Galtier te Pais Saint-Germain i sigurt pas humbjes në shtëpi ndaj Rennes, ndërsa më herët u eliminua në fazën e 1/16-ave nga Champions League?”.

Lexo edhe:

Një çështje të cilën trajneri ka dashur ta mbyllë me një përgjigje shumë të qartë.

“Unë fokusohem vetëm në dhjetë ndeshjet e mbetura për të fituar kampionatin. E them këtë me shumë qartësi, përpiqem t’i mbaj të gjithë lojtarët të bashkuar, nuk duhet të dorëzohemi sepse fundi i sezonit është larg. Nuk jetoj në mënyrë pasive apo me shqetësim për të ardhmen time. Dua të jem në gjendje të garantoj se në fund të sezonit do të jemi kampionë të Francës, por do të duhet të gjejmë sërish forca.”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...