Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Humbja ndaj Spezias, Pioli: Le të jetë stimul për t’u përgatitur më mirë për derbin

Pioli
Pioli

Milan duket se nuk do di të dalë nga momenti i vështirë, ndërsa është mundur me rezultatin 2-0 nga Spezia në kampionat, duke rrezikuar pjesëmarrjen në sezonin e ardhshëm të Champions League.

Duke folur për “Milan TV” pas këtij takimi, trajneri Pioli u shpreh se le të jetë kjo humbje stimul për t’u përgatitur më mirë për derbin në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Champions League, me ndeshjen e parë që e humbi me rezultatin 0-2 ndaj Inter.

Lexo edhe:

“Padyshim një zhgënjim, pas një pjese të parë të mirë, jo të jashtëzakonshme por të mirë, bëmë më pak në pjesën e dytë. Nuk është performanca që donim, ne duhet të përdorim si stimul dhe të përgatitemi për të bërë shumë më mirë të martën”-tha ai.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...