Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Humbja në derbi djeg, tifozët e Lazios kontestojnë skuadrën

Humbja në derbi djeg, tifozët e Lazios kontestojnë skuadrën
Humbja në derbi djeg, tifozët e Lazios kontestojnë skuadrën

Humbja në derbi djeg gjithmonë dhe tifozët e Lazios nuk e kanë kapërdirë ende disfatën ndaj Romës fundjavën e kaluar, teksa gjithë mllefin ndaj futbollistëve bardhekaltër e kanë shfaqur nga tribuna gjatë ndeshjes me Salernitanën.

Kështu tifozeria “Curva Nord” e bardhekaltërve ka shpalosur një banderolë, ku shkruante: Nuk jeni të denjë për të veshur fanellën tonë. Një referencë e qartë për futbollistët e Lazios, të cilët u mposhtën me rezultatin minimal 1-0 në derbin ndaj Romës.

Lexo edhe:

Natyrisht kjo humbje nuk mund të përjetohet si dramë, aq më tepër që Lazio nuk pësonte disfatë në derbi prej dy vitesh, megjithatë tifozët kanë kontestuar edhe presidentin Lotito, me disa kore gjatë ndeshjes.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...