Kupa e Spanjes

Humbje e ëmbël për Barçën, Sevilla prek kualifikimin

Barcelona humbet por nuk vetëvritet në sfidën e parë të raundit të 1/8-ave të Kupës së Mbretit. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni të përbërë në masë të madhe nga lojtarët e stolit dhe të rinjtë premtues u mposhtën në Ciutat de Valencia me rezultatin 2-1. Goli i Coutinhos me penallti në sekondat e fundit mund të rezultojë përcaktues përsa i përket çështjes së kualifikimit, pasi në Camp Nou, Barçës mund t’i mjaftojë edhe një fitore 1-0 për të avancuar më tej. Pa Armando Sadikun që mungon prej disa muajsh por edhe shqiptarin nga Maqedonia Enis Bardhi i cili ishte lënë pushim nga trajneri Paco Lopez, Levante shtangu Barcelonën me dy gola të shpejtë në harkun e 18 minutave me mbrojtësin Cabaco dhe sulmuesin Borja Mayoral. Megjithatë penalltia e realizuar nga braziliani Coutinho në minutën e 85-të riktheu qetësinë te skuadra e Valverdes. Debutoi në këtë sfidë me Barçën edhe mbrojtësi kolumbian Jeison Murillo. Në ndeshjet e tjera, Sevilla pothuajse siguroi kualifikimin në raundin tjetër falë suksesit 1-3 në fushën e Athletic Bilbaos, ndërkohë që Real Betis barazoi pa gola ndaj Real Sociedad.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency