Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Humbje e papritur e Fenerbahçes, ia dorëzon kreun Galatasaray-t

Fenerbahçe ka pësuar humbjen e sezonale këtë të shtunë. Skuadra e Ismail Kartalit u mposht në shtëpi përballë Trabzonsporit (2-3), në kuadër të javës së 11-të të ligës turke, duke ia dhuruar kreun Galatasaray-t.

Mysafirët shënuan në minutën e 10-të, me anë të sulmuesit nigerian, Paul Onuachu, i cili shfrytëzoi pasimin të boshnjakut Edin Visca.

Fillimi i pjesës së dytë ishte dramatik për vendasit, të cilët pësuan dy gola të tjerë në dy minuta. në të 46’, Berat Özdemir i çoi shifrat në 0-2 dhe më pas Nicolás Pépé shënoi golin e tretë të Trabzonsporit, pas një pasimi të Abdulkadir Ömur.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Gola dhe asiste: Rroca, Çekiçi dhe Bardhi protagonistë në Turqi
  2. Europiani i Xhudos/ Akil Gjakova “zjarr”, fiton ndaj kundërshtarit serb
  3. Zbulohet diferenca e pikëve për “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria!
  4. Vjen nga stoli dhe shënon golin e fitores, Bozhanaj nderon Modenan në “limite”

Fenerbahçe shkurtoi rezultatin në 2-2, pas dy penalltive të shndërruara në gol nga serbi Dusan Tadic, në minutat e 61’ dhe të 90’. Një shtesë vendësit mbetëmme10 lojtarë, pasi Ismail Yuksek mori dy kartonë të verdhë në dhjetë minuta (68 dhe 78) dhe u përjashtua nga fusha.

Galatasaray është lideri i ri, me një pikë më shumë se Fenerbahçe, e cila nuk kishte humbur asnjë ndeshje zyrtare këtë sezon deri më sot.

 

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....