La Liga

Humbjet gjatë fazës përgatitore, “alarm i kuq” te Reali

Është thjesht futboll veror, nuk ka ndonjë vlerë të veçantë, por ndoshta edhe kaq i parëndësishëm nuk është. Reali i Madridit po zhvillon një periudhë përgatitore që nuk ka entuziazmuar askënd, skuadra ka shfaqur probleme të qarta përshtatjeje dhe prurjet e reja ende nuk janë shkrirë me pjesën tjetër të skuadrës, për më shumë që janë regjistruar 5 dëmtime, kur ende duhet të vijë vërshëllima e parë zyrtare e sezonit.

Humbja në gjysmëfinalen e Audi Cup ndaj Tottenhamit ishtë një sinjal i fortë alarmi, skuadra nuk po ia del të ketë një fizionomi të vetën dhe kjo është evidentuar edhe për një pjesë të mirë të sezonit të shkuar pas largimit të Cristiano Ronaldos. Nga 17 Shkurti në 21 ndeshje, duke përfshirë edhe miqësoret , “Los Blancos” kanë fituar vetëm 7 prej tyre duke u dorëzuar në 11 takime. Pa diskutim një bilanc që nuk i qëndron mirë kostumit të një klubi 13 herë kamion i Europës.

Zidane i rikthyer në stol në fundin e sezonit të kaluar ende nuk ka zgjidhur disa probleme të brendshme, si çështja “Bale” apo edhe ajo e James Rodriguez. Kampionati spanjoll do të hapë dyert më 16 gusht dhe nëse situata nuk lëviz në kahun e duhur, atëherë vështirë që të jemi dëshmitarë të një Reali konkurrues në La Liga.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency