Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Hummels: Dhamë më shumë se 100%, tani duam finalen dhe jemi shumë afër

Hummels u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshjes së parë gjysmëfinale të Champions League të Borussia Dortmund ndaj Paris Saint-Germain, e cila u mbyll me fitoren 1-0 të gjermanëve.

Duke folur për mediet pas kësaj fitoreje mbrojtësi i “verdhezinjve” deklaroi se ishte ndeshje shumë intensive, ndërsa shtoi se ekipi i tyre dha më shumë se 100%.

Lexo edhe:

“Lojë shumë intensive, ishte shumë argëtuese që luajtëm në stadiumin tonë, me tifozët tanë, ne dhamë gjithçka, më shumë se 100%, duke luajtur kompakt. Nuk ishim perfekt kështu që duhet të përmirësohemi në fazën e posedimit të topit, në përgjithësi jemi të kënaqur. Në Paris nuk do të jetë aq e lehtë, tani duam të shkojmë në finale, duke luajtur një lojë të shkëlqyer në ‘Parc des Princes’”-u shpreh Hummels.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...