Eredivisie

Huntelaar dhe Neres i japin fitoren e radhës Ajaxit

Ajaxi i Amsterdamit ruan pozitat në krye të Eredivizie edhe pas javës së 9-të. Skuadra e drejtuar nga Ten Hag mposhti me rezultatin e pastër Den Haag, duke shënuar nga një gol në çdo pjesë.

Sulmuesi me eksperiencë, Huntelaar, zhbllokoi takimin që në minutën e 10-të, duke përfituar nga pështjellimi që krijoi në mbrojtjen vendëse depërtimi i Ziyech.

Den Haag mbeti në lojë deri pak minuta pata përfundimit të kohës së rregullt, kur Neres, pas një kundërsulmi të shpejtë të “harkëtarëve” realizoi golin e sigurisë.

Ajaxi me këtë fitore ngjitet në kuotën e 23 pikëve, me 7 fitore e dy barazime.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency