Futboll

Hyka shpërthen me dy gola në Izrael, rikthen te fitorja Maccabi Netanya!

Pas një sezoni jo shumë pozitiv, për shkak edhe të një dëmtimi, që e mbajti larg fushave për shumë muaj, Jahmir Hyka shpërthen me një dygolësh dhe rikthen Macabbi Netanya te fitorja në kampionatin izraelit pas 5 ndeshjes.

Lojtari i Kombëtares shqiptare kishte zhvilluar një sezon me probleme deri para sfidës ndaj Hapoel Hadera, pasi numëronte në total vetëm 311 minuta të luajtura dhe asnjë gol të shënuar. Megjithatë 31-vjeçari shqiptar spikati në sfidën e fundit, të cilën e nisi si titullar, duke shënuar dy herë në harkun e 21 minutave në pjesën e parë.

Hyka realizoi golin e parë dhe të 3-in në fitoren 3-2 të Netanya ndaj Hapoel Hadera. Këto ishin dhe dy golat e parë të Hykës në kampionatin izraelit, ku u transferua në janar të këtij viti,  me shtatshkurtrin shqiptar që riktheu skuadrën e tij te fitorja, një sukses që mban gjallë shpresat e Macabbi Netanya për t’u kualifikuar në Europa League sezonin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency