Futboll

Hyri në histori, Jorgji rrëfen eksperiencën në grupet e E.League dhe shpalos objektivat(Video)

Shqipëria në vitin 2016 shkroi historinë duke u përfshirë për herë të parë në finalet e kampionatit Europian, të njëjtën gjë bëri edhe Skënderbeu më 2015-ën duke siguruar pjesmarrjen në grupet e Europa League, historik ishte edhe muaji tetor për futbollin tonë, natyrisht jo me madhështinë e suksesve të sipërmendura por gjithsesi një arritje për t’u vendosur në kornizë. Enea Jorgji u bë gjyqtari i parë shqiptar që drejtonte një ndeshje në grupet e Europa League, më konkretisht takimin mes qipriotëve të AEK Larnacas dhe bullgarëve të Ludogorets. Arbitri elbasanas tregon emocionet e atij momenti si dhe ndryshimin që ka një ndeshje e kompeticioneve europiane me kampionatin shqiptar.

Paraqitja e Jorgjit në Europa League ishte mjaft pozitive dhe këtë e vërtetoi edhe fakti që UEFA i caktoi një tjetër ndeshje në Uefa Nations League ku 34-vjeçari sëbashku me trupën e gjyqtarëve shqiptarë do të vendosë drejtësi në takimin mes Hungarisë dhe Estonisë.

Sportistët udhëhiqen nga ëndrrat e njëjta gjë ndodh edhe me gjyqtarët, pavarësisht se Jorgji nuk e thotë konkretisht majën e ambicieve të tij, dëshira është për t’u ngjitur sa më lart në kompeticionet europiane.

Në Superiore këtë sezon i janë dhuruar hapësira shumë gjyqtarëve të rinj, sipas atij që konsiderohet më i miri në këtë rol, kjo është një politikë që do të sjellë zhvillim.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency