Kombëtare

Hysaj: Do jetë emocionuese sfida ndaj Francës, por ndeshja me Andorrën më e rëndësishme

Në konferencën për shtyp para ndeshjes me Andorrën, bashkë me trajnerin Reja ishte i pranishëm edhe kapiteni Elseid Hysaj i cili e ka lënë pas dëmtimin dhe siç deklaron edhe vetë ai është rikthyer në formën optimale në kombëtare. Hysaj paralajmëroi shokët e skuadrës se ndeshja më e rëndësishme për momentin është ajo ndaj modestëve të Andorrës.

A është skuadra më e bashkuar se një vit më parë?
Jemi shumë më të fortë dhe të bashkuar, si jashtë, ashtu edhe brenda fushës. Janë të gjithë djem shumë të rinj dhe jemi gati të ndihmojmë njëri-tjetrin e skuadrën dhe një grup i mirë për të ecur përpara.

Si ndjeheni pas dëmtimit? A keni emocione që do të luani kundër kampionëve të botës, në një stadium të ri?
Unë personalisht jam mirë dhe luajta edhe në ndeshjen e fundit në kampionatin italian, ndaj jam gati të zbres në fushë. Stadiumi është shumë i bukur dhe do të jetë plot me tifozë, por ne duhet të mendojmë fillimisht për ndeshjen me Andorrën, që është më e rëndësishme, sepse duhet të marrim 3 pikët aty. Ndaj Francës do kemi emocione të tjera, por flasim më vonë për të.

A është stadiumi një shtysë më e madhe për të marrë një rezultat pozitiv?
Sigurisht që do të jetë një shtysë dhe emocion më i madh për të marrë rezultat pozitiv, por Franca është kampione bote dhe natyrisht që do të jetë e vështirë, ndaj duhet të japim 100%.

Fakti që flitet kaq shumë për ndeshjen me Francën, a ndikon negativisht për sfidën e nesërme ndaj Andorrës?
Sigurisht që të gjithë jashtë flasin për ndeshjen me Francën dhe është normale, por ne dhe trajneri e dimë që më e rëndësishme është ndeshja me Andorrën dhe jemi përgatitur mirë, që të shmangim surprizat e të bëjmë një 90-minutësh dinjitoz.

Teknikisht dhe taktikisht çfarë presim në ndeshjen me Andorrën?
Do të jetë një ndeshje e ngjashme me Moldavinë. Do të provojmë të sulmojmë vazhdimisht, por duhet edhe të mos marrim gol. Lojtarët janë në një moment të mirë dhe po luajnë rregullisht, ndaj kam besim se do bëjmë performancë të mirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency