Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Hysaj me sytë nga Italia: Luaj ku të më thotë trajneri

Elseid Hysaj është një nga futbollistët më konstantë të kombëtares shqiptare, që edhe sot është munduar t’i japë qetësi lojës së kuqezinjve, ndonse nuk luante në rolin e tij natyral.

“Ishte një ndeshje e vështirë, sepse Spanja është një kundërshtar shumë i fortë, gati-gati e pamundur për t’u përballuar. Gjithsesi, ne u munduam t’i përgjigjemi lojës së tyre dhe arritëm t’i sulmojmë disa herë rrezikshëm, por pak edhe për shkak të fatit, nuk ia dolëm të shënonim. Roli i ri nuk është aspak problem për mua, sepse jam i gatshëm të luaj aty ku më kërkon trajneri, qoftë edhe në sulm”, u shpreh Hysaj.

Mbrojtësi shkodran duket se ka filluar menjëherë të mendojë për sfidën e ‘Loro Boriçit’, ndaj Italisë, ku do të gjejë përballë edhe shokun e tij te Napoli, Lorenzo Insigne. “Luajmë ndaj Italisë, luajmë në qytetin tim Shkodër dhe për më tepër, përballë do të kem Insignen, shokun tim të ekipit te Napoli, ndaj mezi po e pres atë ndeshje. Shumë shqiptarë, ashtu si edhe unë, jemi tifozë me Italinë, por do të kërkojmë t’i mposhtim në atë 90 minutësh”, tha Elseid Hysaj.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....