Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Hysaj për mediat italiane: Besojmë te skudeto, por në fillim kombëtarja

Elseid Hysaj ka dhënë një intervistë për Premium Sport, ku ka komentuar momentin pozitiv të skuadrës së tij, Napolit, por ka theksuar se aktualisht është totalisht i përqëndruar te dy ndeshjet e kombëtares.

“Aktualisht kemi dy ndeshje me kombëtaren ku do të kërkojmë të bëjmë mirë, më tepër për motive krenarie, pasi kualifikimi është thuajse i pamundur. Spanja është një skuadër e madhe, por në futboll nuk i dihet asnjëherë se si do përfundojë ndeshja. Pastaj presim Italinë, një tjetër skuadër e madhe dhe në të dy takimet duam të japim më të mirën tonë, pse jo të bëjmë edhe rezultat”, u shpreh Hysaj.

Mbrojtësi shkodran deklaroi se vetëm pas ndeshjes ndaj Italisë do të fillojë të mendojë për Napolin dhe sfidën e fundjavës së ardhshmë ndaj Romës.

“Pas kombëtares do të filloj të mendoj për kampionatin, pasi na pret transferta ndaj Romës, por edhe një sërë ndeshjesh të vështira. Gjithsesi, jemi duke bërë shumë mirë dhe është shumë bukur kur dëgjon të thuhet se ne luajmë futbollin më të bukur në Itali dhe Europë. Luaj në një skuadër me plot futbollistë të shkëlqyer dhe kjo është një kënaqësi më vete”, deklaroi mbrojtësi i kombëtares Hysaj.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....