Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Hysaj: Sylvinho na ka frymëzuar, të kemi kujdes nga këta dy lojtarë

Në një lidhje direkte nga Varshava me Sokol Xhihanin, gazetarin e SuperSport, Elseid Hysaj foli rreth duelit ndaj Polonisë. Kombëtarja shqiptare është e karikuar në maksimum për t’i nisur me një rezultat pozitiv eliminatoret e Euro 2024.

Sylvinho? Normal që trajneri do të japë një frymë të re dhe diçka më tepër. Jemi të gjithë me energjinë e duhur. Do të jemi gati për nesër.

Skema 4-3-3? Po, më favorizon skema e re. Ka qenë më e vështirë të luaja me ‘3-5-2’. Luaj prej vitesh si mbrojtës krahu në skemën me katër mbrojtës. Do të më favorizojë skema e re.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Frymëzim më shumë fillimi me një trajner të ri. Harrojmë ndeshjet e këqija. Po kërkojmë të bëjmë sa më shumë, që të arrijmë sa më shumë drejt Europianit tjetër.

Më shumë i druhem Lewandowskit apo Zielinskit? Të gjithë janë lojtarë të fortë. Këta janë ndër dy lojtarët që duhet të kemi më shumë kujdes”, u shpreh shkodrani i Lazios.

Poloni-Shqipëri do të nisë prej orës 20:45 të së hënës. Ndeshja e kombëtares kuqezi do të transmetohet në SuperSport 2. 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...