Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

I dashuruar me Vedat Muriqin, Luis Enrique e përfshin në formacionin ideal

Vedat Muriqi po shkëlqen në La Liga këtë sezon. Sulmuesi i Kosovës numëron 8 gola dhe një asist në kampionatin spanjoll me Mallorcan, ndërkohë që në 14 javët e para vetëm Robert Lewandowski i Barcelonës (13) ka shënuar më shumë gola se 28-vjeçari nga Prizreni.

Performancat fantastike të Muriqit me skuadrën ishullore, kanë surprizuar për mirë edhe Luis Enrique-n, i cili ka një simpati të madhe për bomberin dardan, aq sa e ka zgjedhur si një nga sulmuesit e preferuar në “La Liga Fantasy”.

 

Një tifoz e ka pyetur trajnerin e kombëtares spanjolle se cilët janë sulmuesit e tij në lojën virtuale. Ata janë katër: Robert Lewandowski (Barcelona), Vedat Muriqi (Mallorca), Rodrygo (Real Madrid) dhe Iago Aspas (Celta Vigo), ndërkohë që trajner ka zgjedhur Xavin.

“Ta provojë, po nuk e zëvendësova menjëherë”, Luis Enrique “kërcënon” dhëndrin

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...