Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“I erdhi thirrja për ushtar”, Partizani zyrtarizon mesfushorin grintioz

Bruno Telushi rikthehet te Partizanit. Mesfushori vlonjat, kampion me të kuqtë në vitin 2019, u zyrtarizua si futbollist i të kuqve, teksa u ishte bashkuar në stërvitje kryeqytetasve që të hënën.

“Ushtar Telushi”, në fakt, është një bast për Partizanin, pasi vjen pas një periudhë të gjatë në infermieri për shkak të një dëmtimi të rëndë që pësoi dhjetorin e kaluar. Mesfushori ka qenë i detyruar t’i nënshtrohet operacionit në gju, pasi këputi ligamentin, po tashmë ndihet gati për t’u kthyer edhe më i fortë se më parë.

Gjatë sezonit të kaluar me Egnatian u aktivizua në 11 ndeshje të Superiores, e fundit më 12 dhjetor, në humbjen 1-0 ndaj Kastriotit.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...