Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

I dhuroi fitoren me “aromë” Championsi, Ten Hag me elozhe për Casemiron

Pas triumfit 0-1 në transfertë ndaj Bournemouth, Manchester United hodhi një hap të madh drejt kualifikimit për në Champions League sezonin e ardhshëm. “Djajve të Kuq” iu mjafton vetëm një pikë në dy ndeshjet e fundit të kampionatit për të siguruar matematikisht vendin e katërt të Premier League.

Heroi i ndeshjes ndaj Bournemouth ishte Casemiro i cili realizoi golin e vetëm në minutën e nëntë të pjesës së parë. Mesfushori gjatë gjithë sezonit është shfaqur në një nivel mbi mesataren dhe në fundin e këtij sezoni, drejtuesit dhe trajneri Erik Ten Hag janë mëse të lumtur që mundën ta transferonin në verën e kaluar nga Real Madrid.

Pas takimit me Bournemourth, tekniku holandez i Manchester United veçoi paraqitjen e Casemiros duke theksuar se brazilian ka një kontribut të jashtëzakonshëm në skuadër.

Lexo edhe:

“Casemiro shënoi një gol brilant, vazhdon të na surprizojë çdo ditë. Është një futbollist fantastik, në fakt e dinim që në fillim se ai është nga më të mirët kur vjen puna te organizimi, pozicionimi, interceptimet, duelet e fituara, lufta në fushë si dhe energjia që transmeton për shokët e skuadrës.

I shkëlqyer. Padyshim që ka përmbushur të gjitha pritshmëritë që kishim në fillimin e sezonit, nuk ka shumë lojtarë në atë pozicion që i përshtaten United dhe ne jemi të lumtur që kemi në skuadër Casemiron. Kontributi i tij në ekip është i jashtëzakonshëm”, u shpreh Ten Hag.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...