Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

I dhuroi Kupën Realit, tifozët nuk e falin sulmuesin dhe i grabisin shtëpinë

Real Madrid triumfoi në finalen e Kupës së Mbretit teksa mposhti Osasunën me shifrat 2-1. Heroi i madrilenëve ishte Rodrygo që shënoi të dy golat teksa në këtë sezon, braziliani ka fituar gjithnjë e më shumë hapësira me Los Blancos duke u shndërruar në një lojtar tejet të rëndësishëm për idetë e trajnerit Carlo Ancelottit.

Megjithatë, janë tifozët ata të cilët nuk mendojnë mjaftueshëm për Rodrygon duke qenë se në mbrëmjen kur 22-vjeçari po shkëlqente në finalen e Kupës, ata i grabitën shtëpinë. Një nga rojet e shtëpisë së sulmuesit në Madrid njoftoi policinë në orët e para të mëngjesit për grabitjen, por ishte tepër vonë.

Lexo edhe:

Agjentët gjetën dhomat e shtëpisë së Rodrygo në rrëmujë totale të kthyera përmbys ndërsa tashmë, autoritetet kanë vendosur në kërkim keqbërësit. Kujtojmë se nuk është hera e parë që lojtarët e Real Madrid vuajnë të tilla akte, teksa edhe shtëpitë e Dani Carvajal e Karim Benzema në të njëjtën lagje me të Rodrygos janë sulmuar më parë nga grupe kriminale të organizuara.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...