Ligue 1

I duhej 1 pikë për titullin, PSG turpërohet nga Lille

Paris Saint Germain i nevojitej vetëm një pikë në ndeshje e javës së 31-të të Ligue 1 për të siguruar matematikisht titullin kampion, por pikërisht përballë ndjekëses më të afërt, Lille, pësoi një nga humbjet më të rënda të dekadës së fundit.

Pavarësisht se luajti me një lojtar më pak për më shumë se 60 minuta lojë, për kampionen në fuqi të Francës është e pajustifikueshme disfata e thellë me shifrat 5-1.

Sfida nisi keq për Parisin, teksa në minutën e 7-të Meunier devijoi drejt portës së tij një top lehtësisht i kontrollueshëm nga mbrojtja. Gjithsesi, parizienët reaguan shpejt duke barazuar me Bernat.

Episodi të ndryshoi rrjedhën e lojës ishte ai i minutës së 36-të me protagonist Bernat, që u ndëshkua me karton të kuq për ndërhyrje të gabuar si lojtari i fundit.

Në pjesën e dytë Lille e shfrytëzoi në mënyrë perfekte epërsinë numerike dhe nervozizmin e PSG-së, duke shënuar 4 gola të njëpasnjëshëm me autorë Pepe, Bamba, Gabriel dhe Fonte.

Një disfatë e turpshme kjo për një skuadër ka diferencë të frikshme në cilësi me ekipet e tjera të Ligue 1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency