Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“I fiksuar me Champions League” Ronaldon e refuzon edhe klubi gjerman

Champions League në njërën anë dhe milionat e sheikëve arabë në krahun tjetër: Cristiano Ronaldo do të zgjedhë një ekip të ri për pjesën e mbetur të sezonit.

Ai dëshiron të luajë ende në nivele të larta, kështu që nuk besoj se do transferohet në Arabi”, deklaroi Carlo Ancelotti në lidhje me goleadorin portugez.

Agjenti i CR7, Jorge Mendes ka biseduar me shumë klube gjatë kësaj periudhe, madje edhe me Eintracht Frankfurt, kampionët në fuqi të Europa League.

Skuadra gjermane siguroi kualifikimin në raundin e 1/8-vë në Champions League dhe do të sfidojë italianët e Napolit për një biletë në çerekfinale.

Kam ndjesinë se Cristiano iu ofrua të gjithë skuadrave pjesëmarrëse në Champions League, gjithashtu edhe neve”, zbuloi Alex Hellmann, anëtari i bordit të klubit gjerman.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ndodhet në një situatë paradoksale, pasi shumë skuadra që garojnë në Champions kanë refuzuar firmën me të, mes tyre tashmë edhe gjermanët e Eintrachtit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...