Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

I habiti të gjithë te Manchester United, Ten Hag-ut i vendosin pseudonimin e veçantë

Erik ten Hag i ka habitur të gjithë te Manchester United, ndonëse ka vetëm rreth dy javë që ka nisur punën me skuadrën dhe për këtë arsye ai ka fituar një pseudonim shumë të veçantë.

Ten Hag mori drejtimin e “Djajve të Kuq” pas përfundimit të sezonit 2021-2022, ndërsa tekniku fitoi titullin kampion të Eredivisie me Ajax-in.

Ndërsa sapo mbylli sezonin me Ajax, tekniku u nis për në Angli ku nisi punën me ekipin dhe mediet britanike raportojnë se 52-vjeçari i ka impresionuar të gjithë në “Old Trafford” dhe për këtë arsye holandezin stafi i klubit e quan “Sherifi i ri”.

Nuk dihet nëse te Manchester United ka pasur një “sherif” të mëparshëm, por ajo që duket e sigurt është fakt që ai kurrsesi nuk mund të ketë qenë Ralf Rangnick.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...