Futboll

I “injoroi” ofertën, Juve “i mbyll derën” Di Marias/ Italianët kthehen nga pistat e tjera

Juventusit i ka shteruar durimi dhe mediet italiane raportojnë se “Zonja e Vjetër” ka vendosur të largohet nga pista e Angel Di Maria.

Lojtari i Paris Saint-Germain nuk i është përgjigjur ende ofertës kontraktuale të “bardhezinjve”. Juve i ofroi deri në 7 milionë euro, por ai përsëri hezitoi. Është e mundur që interesat e Barcelonës dhe Rosario Central ta rëndojnë situatën duke ditur se Apache Carlitos Tevez e ka thirrur mikun e tij të dashur në Argjentinë.

Fakti që nuk i është përgjigjur ofertës së Juves, ka mundësi që Di Maria të jetë ende në pritje të një propozimi nga Barcelona, ​​e cila pas mbledhjes së fundit të aksionerëve duket e gatshme për të nisur lëvizjet në merkato. Një alternativë që ka marrë gjithnjë e më shumë vëmendje  është ajo e kthimit në shtëpi: Carlos Tevez, në aventurën e tij të parë si trajner në stolin e Rosario Central, i bëri thirrje argjentinasit të bashkohet me të.

Gjendur përballë “injorimit” nga Di Maria, Juve ka vendosur të shikojë mundësitë e tjera dhe emrat që dalin në skenë janë ato  Berardit dhe Zaniolo dhe bisedimet me Sassuolo-n dhe Romën mund të intensifikohen në orët në vijim.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency