Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

“I kam dhënë fjalën presidentit”, kapiteni rikthehet te Skënderbeu

Vangjel Zguro do të jetë pjesë e Skënderbeut edhe sezonin e ardhshëm. Kapiteni u largua nga ekipi korçar pasi u mbyll sezoni i fundit, që solli rrëzimin e juglindorëve në Kategorinë e Parë.

29-vjeçari nga Pogradeci e përjetoi keq dështimin e Skënderbeut, teksa shkroi këto rreshta për shokët e skuadrës: “Keqardhje që gjërat erdhën kështu, ju u bëtë pjesë e jetës sime, ju dua pafund vëllezërit e mi.

Jam i sigurt që të gjithë pa përjashtim keni një karrierë të gjatë para, kjo duhet t’iu bëjë më të fortë. Po shkruaj dhe po qaj… Ju dua çuna. Forca Skënderbeu. Faleminderit për çdo gjë. Gjithmonë mirënjohës”.

Në fillim u përfol për një rikthim në SHBA, aty ku anësori i majtë ka luajtur edhe më parë, por SuperSport mëson se Zguro i ka dhënë fjalën presidentit Takaj për të vijuar karrierën në Korçë, me objektiv rikthimin e Skënderbeut në elitë.

Lojtari potent konfirmon për SuperSport se do të jetë pjesë e ekipit të Migen Memellit në sezonin e ri, teksa shpreson të japë kontributin e tij për rikthimin e skuadrës mes më të mirëve.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...