Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“I kërkoi shpjegime Simeones”, mesfushori i pakënaqur tek Atletico

Sezonin e nisi si titullar, por me kalimin e kohës përfundoi në stol. Axel Witsel u transferua si lojtar i lirë verën e kaluar nga Borussia Dortmund tek Atletico Madrid.

Mesfushori belg e filloi mirë, nisi të luante si titullar tek skuadra e Diego Simeones, por kohët e fundit ka përfituar pak minuta.

Një situatë e tillë e shqetëson dhe 34-vjeçari, i cili numëron 130 ndeshje me kombëtaren e Belgjikës, ka kërkuar shpjegime nga trajneri argjentinas.

Kur nënshkroi me Atleticon, Axel synonte të bëhej titullar. Në fillimin e sezonit ai ishte i tillë. Gjithashtu mori shumë lëvdata për performancat e tij”, deklaron babai i futbollistit.

LEXO EDHE:

Në prononcimin për RTBF, Thierry Witsel shpjegon edhe veprimin e djalit të tij: “Sigurisht që Axel nuk i ka përjetuar mirë përjashtimet e javëve të fundit.

Ai i ka kërkuar një konfrontim Simeones, të cilit i ka shprehur pakënaqësitë e tij. Padyshim pa u inatosur… Të shohim nëse takimi mes tyre do të japë fryte pozitive”.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....