Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

I lodhur me Joao Mario, Spalletti kërkon Ozil

Një mesfushor me tipare sulmuese, që të luante pas shpinës së Icardit, ishte ëndrra e merkatos së verës, për Luciano Spallettin, por që nuk u bë realitet. Nainggolan dhe Vidal ishin emrat e lakuar më së shumti, por në fund shoqëria zikaltër vendosi t’i japë një shans portugezit Joao Mario, i cili deri tani nuk po bind aspak. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e Interit dhe trajneri Spalletti, janë duke skicuar emrat më të mundshëm që mund të afrohen në merkaton e janarit.

Fantazisti i Arsenal, Mesut Ozil është emri më i bujshëm, që ka dalë në skenë në orët e fundit, si një nga objektivat konkretë të zikaltërve. Gjermanit i skadon kontrata me “Topçinjtë”, në qershor të 2018-ës dhe marrëdhëniet aspak të mira me trajnerin Arsen Wenger, e kanë shtyrë që të mos pranojë rinovimin.

Inter është gati të bëjë një ofertë për të afruara Ozil, që në muajin janar dhe Arsenal do të shmangte largimin e tij me parametra zero, në qershor të vitit të ardhshëm. Krahas kostos së ulët, drejtuesit zikaltër do t’i ofronin Spallettit mesfushorin e ëndrrave, një fantazist të klasit të lartë, që di të shënojë edhe gola.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...