Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

“I lumtur te PSG-ja”, Fabian Ruiz: Premier League? Kurrë mos thuaj kurrë!

Mesfushori i Paris Saint-Germain dhe i kombëtares së Spanjës, Fabian Ruiz është pyetur në një prononcim të dhënë së fundmi për mediet për mundësinë e një kalimi në Premier League në të ardhmen.

Ruiz theksoi se asnjëherë nuk i dihet, por shtoi se për momentin është pjesë e PSG-së dhe është i lumtur aty.

Lexo edhe:

“Kam një kontratë me parisienët edhe për tre vite të tjera dhe jam i lumtur. Premier League? Asnjëherë mos thuaj kurrë në futboll, është një nga kampionatet më të mira në botë”-u shpreh Fabian Ruiz.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...