Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

I mbaron kontrata me Atleticon në verë, pesë klube në garë për Luis Suarez

Kontrata e Luis Suarez me Atletico Madrid do të përfundojë këtë verë, por sulmuesi dëshiron të vazhdojë të luajë në elitat e futbollit edhe në sezonin 2022-2023, në mënyrë që të marrë pjesën në Kupën e Botës Katar 2022 me përfaqësuesen e Uruguait, e cila do të përballet me Portugalinë, Ghanën dhe Korenë e Jugut.

35-vjeçari është duke parë ndërkohë për një destinacion të ri, duke qenë se shumë klube janë në garë për të.

Kryesues të garës për të nënshkruar me Suarez, kur kontrata e tij aktuale të përfundojë në verë në fund të këtij edicioni, janë pesë klube.

Në garë për uruguajanin janë Interi, Sevilla, Aston Villa, Inter Miami dhe klubi, pjesë e të cilit Suarez është aktualisht Atletico Madrid.

Ndonëse me shumë mundësi sulmuesi do të largohet nga Atletico, pasi ka humbur rolin e titullarit në formacionin e Diego Simones, klubi dëshiron të rinovojë kontratën me 35-vjeçarin për vetë impaktin që emri i tij ka në skuadër.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...