Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

I mbeti Chelsea-t në derë, portieri më i shtrenjtë në histori jep lajmin e rëndësishëm

Kepa Arrizabalaga mbetet te Chelsea, edhe pse zgjedhe e parë e trajnerit Thomas Tuchel është francezi Edouard Mendy. Spanjolli nuk gjeti një destinacion të përshtatshëm për ambiciet e tij sportive dhe ekonomike.

Por fakti që nuk do të jetë zgjedhje e parë nuk e shqetëson aspak. Madje, në ditën e fundit të merkatos, kur të gjithë prisnin të mësonin se cila mund të ishte skuadra e tij më e re, portieri më i shtrenjtë i historisë dha një lajm të gëzueshëm: fejesën më të dashurën e tij, Andrea Martinez.

Martinez, 30 vjeçe, fitoi “Miss Universe Spain” në 2020 përpara se të konkurronte në “Miss Universe”, në Las Vegas.

Ajo është gjithashtu një ish-basketbolliste e shquar, i cili u zgjodh për ekipin spanjoll U-15 në vitin 2006.

Kepa e ndau lajmin e fejesës së tyre me një postim në Instagram mbrëmjen e së enjtes, me mbishkrimin: “AJO THA PO”.

Ishin të shumtë emrat e futbollit që e uruan Kepan për fejesën me bukuroshen spanjolle.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...