Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

I mori vendin e titullarit, Onana rrëfen raportet me kapitenin Samir Handanovic

Portieri kamerunas i Interit, Andre Onana është në Katar për Kupën e Botës, por në një intervistë të publikuar nga “Sportweek”, ka folur për eksperiencën e tij zikaltër dhe kryesisht për marrëdhëniet me Samir Handanovic.

Këtij të fundit Onana i ka marrë vendin e titullarit, pasi ka bindur me paraqitjet e tij, ndonëse slloveni është ende zyrtarisht kapiteni i parë i zikaltërve.

“Handanovic është një gjigant dhe i heq kapelen. Më ndihmon shumë dhe më këshillon vazhdimisht. Eksperienca e tij sigurisht që do të më vlejë shumë. Unë jam një portier modern, që luaj shumë me këmbë, ndërmarr edhe rreziqe, por synoj të ndihmoj skuadrën jo thjesht me pritjet e mia. Manuel Neuer është shembulli që ndjek, pasi ai bën shpesh çmenduri në fushë”, deklaroi Onana.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...