Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

I mundi kombëtarja e drejtuar nga De Biazi, Olsen: Duhet të na vijë turp!

Azerbajxhani mposhti me rezultatin 3-0 Suedinë në ndeshjet kualifikuese për Euro 2024. Kombëtarja që drejtohet nga Gianni De Biazi, bëri një surprizë teksa nuk shihej si favorite përballë nordikëve që zhgënjyen totalisht në fushë. Pas sfidës, portieri suedez, Robin Olsen i kërkoi falje tifozëve dhe e pranoi se ajo e Suedisë ishte një paraqitje për t’u harruar.

“Ajo që ndodhi ndaj Azerbajxhanit është e turpshme, jam i shokuar dhe këtë ndeshje duhet ta studiojmë mirë e këtë situatë ta zgjidhim sa më shpejt. Folëm në dhomat e zhveshjes, por nuk e them publikisht se çfarë diskutuam.

Lexo edhe:

Duhet të na vijë turp, mua më vjen turp. I meritojmë të gjitha kritikat. Pas përfundimit të ndeshjes hoqa fanellën, nuk doja të turpëroja tifozët, kishin udhëtuar dhe i detyruam të shihnin këtë m…”, u shpreh Olsen.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...