Merkato

I ndëshkoi në Champions, Milani piketon pasardhësin e Rafael Leaos

Tifozët e Milanit po presin me padurim rinovimin me Rafael Leaon, yllin e skuadrës. Drejtuesit e kampionëve të Italisë nuk duan të mbetën të papërgatitur dhe kanë piketuar zëvendësuesin e portugezit nëse nuk arrihet gjuha e përbashkët për rinovimin.

GDS shkruan se në listën e dëshirave të kuqezinjve është Noah Okafor, sulmuesi zviceran i Salzburgut, i cili u përballë dy herë në Champions League ndaj skuadrës së Stefano Piolit, duke gjetur rrugën e rrjetës në barazimin 1-1 në takimin e luajtur në Austri.

22-vjeçari numëron 9 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren helvete, ndërkohë që këtë sezon ka realizuar 10 gola në total në gjithë kompeticionet. Okaford vlerësohet rreth 35 milionë euro, shumë që Milani nuk do e ketë problem ta paguajë nëse shet Leaon.

Për yllin e Salzburgut ka interesim edhe nga Premier League, kampionat ku pëlqehet shumë nga klube si Arsenali, Chelsea dhe West Ham.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency