Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

I “padëshiruar” te Manchester United, mbrojtësi anglez pranë Newcastle

Harry Maguire është i padëshiruar te Manchester United dhe këtë e ka konfirmuar edhe trajneri Erik ten Hag dhe tashmë, mbrojtësi më i shtrenjtë në historinë e klubit po kërkon një aventurë të re.

Newcastle është skuadra më e interesuar për shërbimet e 30-vjeçarit dhe palët pritet të nisin bisedimet, pasi për ish-lojtarin e Leicester ka disa opsione.

Lexo edhe

Maguire ka një kontratë aktuale deri në verën e vitit 2025 dhe vlera e tij në treg llogaritet rreth 35 milionë euro, por United do të ulej në bisedime edhe për një çmim më të redaktuar, kjo pasi kërkon të lirohet sa më shpejt nga Maguire, por edhe nga paga e tij.

Newcastle po e monitoron prej kohësh dhe tashmë drejtuesit kanë marrë vendimin për të bërë hapin e parë konkret dhe për të kompletuar këtë transferim në merkaton e verës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...