Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

I pafat mesfushori i kombëtares, derbi për të zgjat vetëm gjysmë ore

Cozenca mori një pikë pas barazimit 3-3 në fushën e Crotones, takim të cilin Emanuele Ndoj e filloi si titullar për skuadrën mike. Derbi kalabrez në Serie B ishte spektakolar, teksa mesfushori i kombëtares shqiptare ishte i pafat.

Ndoj pësoi një dëmtim në pjesën e parë dhe nuk mundi ta vazhdojë ndeshjen. 25-vjeçari la fushën në minutën e 34-t për shkak të problemeve fizike dhe kontrollet e detajuara mjekësore do të përcaktojnë kohën e rikuperimit.

Lojtari mirditor (6 ndeshje dhe 1 gol me Shqipërinë) është pjesë e Brescias, por në merkaton e janarit u huazua te Cosenza, ekip me të cilin sot luajti takimin e katërt.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...