Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

I pafat ylli i Leipzig, pëson dëmtimin e katërt sezonal

Leipzig doli pa pikë nga transferta ndaj Borussia Dortmund, ndeshje të cilën e humbi 2-1. Fundi i ndeshjes solli edhe dëmtimin e Christopher Nkunku, i cili nuk po gjen “paqe” këtë sezon.

25-vjeçari francez, i cili në verë do të transferohet në Premier League te Chelsea, u largua nga fusha në minutën e 83’ si pasojë e një tërheqje muskulore.

Ky është dëmtimi i katërt sezonal që pëson sulmuesi. Trajneri Marco Rose foli pas ndeshjes në “Signal Iduna Park”, ku ndër të tjera tha:

LEXO EDHE:

Kam frikë se e kemi humbur Nkunku edhe për disa ditë. Ai ndjeu diçka në muskujt e tij gjatë një sprinti. Kishte një kontakt pak çaste më parë, por ai ndihej mirë”.

Kontrollet mjekësore do të përcaktojnë më saktë shkallën e dëmtimit të Nkunku. Te Leipzgu shpresojnë që të mos jetë gjë serioze dhe lojtari ofensiv të jetë gati për duelin e Champions ndaj Manchester City (14 mars).

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...