Futboll

I pafati Milik: Nuk e përjashtoj mundësinë e huazimit

Aventura e Arkadiuz Milik me fanelën e Napolit mund të konsiderohet vërtetë e pafatë. Polaku erdhi verën e kaluar te napolitanët, por pas 2 muajsh pësoi një dëmtim të rëndë, që e mbajti jashtë fushave deri në prill të këtij viti.

Edhe ky sezon pati të njëjtën tablo, teksa Milik u dëmtua sërish në transfertën ndaj SPAL-it dhe do të qendrojë jashtë fushe për rreth 4 muaj. Presidenti i Napolit, De Laurentis hodhi idenë e huazimit të Milik në janar, te skuadra e Chievos, për të kthyer në dispozicion të Sarrit sulmuesin e veronezëve, Inglessen.

Duket se edhe vetë polaku e mirëpret një ide të tillë, teksa tha se po e merr në konsideratë të kalojë një periudhë 6 mujore në huazim te Chievo.

“Po mendoj se 6 muaj në huazim, do të më bëjnë mirë dhe do të më ndihmojnë që të rikthehem më i fortë te Napoli, sezonin e ardhshëm. Te Chievo do të kem mundësi të rikuperohem gradualisht, duke luajtur vetëm një herë në javë, ndërsa te napolitanët ka shumë intensitet dhe mund të rrezikoj një tjetër dëmtim”, tha Milik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency