Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“I pakënaquri” i Liverpoolit, Lazio tenton goditjen e madhe në sulm

Lazio po tenton të përforcojë repartin ofensiv me një lojtar të Liverpoolit. Maurizio Sarri kërkon një sulmues të majtë dhe i përzgjedhuri është Takumi Minamino sipas Corriere dello Sport.

27-vjeçari japonez (39 ndeshje dhe 17 gola me kombëtaren aziatike) ka luajtur pak këtë sezon si pasojë e konkurrencës së madhe në sulmin e skuadrës së Jurgen Klopp, por ia ka dalë të realizojë 10 gola dhe dy asiste.

Liverpool ka në sulm emra si Momo Salah, Sadio Mane, Roberto Firmino, Diogo Jota, Luis Diaz dhe Divock Origi. Minamino ka pak shanse për të luajtur dhe kalimi në futbollin italian do të ishte një mundësi e mirë.

Lojtari do të marrë pjesë në Katar 2022 me Japoninë, që ndodhet në grupin E bashkë me Spanjën, Gjermaninë dhe fituesin e çiftit Kosta Rika-Zelandë e Re, dhe kërkon minuta për të qenë në formë përpara nisjes së turneut të madh.

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare do të nisë së shpejti bisedimet me drejtuesit e “The Reds” dhe agjentin e Minaminos. Synimi kryesor është marrja e lojtarit në huazim me të drejtë blerje në verën e vitit 2023.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...