Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

I palumtur te Chelsea, ishi i Real Madrid mendon largimin

Mateo Kovacic është i palumtur te Chelsea dhe po shqyrton me shumë interes të ardhmen e tij.

28-vjeçari kërkon më shumë hapësira te londinezët, por e ardhmja nuk është shumë premtuese, kjo për shkak të merkatos së bërë nga Chelsea dhe gjatë verës te “Blutë” pritet operacioni “fshesa”.

Mes tyre është lakuar edhe emri i ishit te Real Madrid dhe tani Kovacic po shqyrton mundësitë për të ardhmen e tij, një e ardhme që pritet të jetë përsëri në Premier League, pasi kjo është edhe vetë dëshira e mesfushorit.

Lexo edhe: 

Një edicion me luhatje po rezulton ky për kroatin, ndikuar këtu edhe nga disa dëmtime, ndërsa mediet angleze kanë raportuar një interesim të Manchester City.

Ashtu si në merkaton e dimrit, në “ishull” pritet që te ndodhin shumë ndryshime, ndërsa City kërkon të përfitojë nga kjo situatë, pasi Kovacic shihet si një element cilësor dhe me potencial, e mbi të gjitha një lojtarë me shumë eksperiencë që mund të ndihmojë repartin e mesfushës te skuadra e Pep Guardiola-s.

Mateo është bashkuar me londinezët në vitin 2018 dhe numëron 207 ndeshje dhe 5 gola me Chelsea, ndërsa kontrata e tij aktuale skadon në verën e vitit 2024 dhe momentalisht kartoni i tij vlerësohet rreth 40 milionë euro, por në verë vlera e tij mund të pësojë ulje.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...