Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

I palumtur te Chelsea, Juventus kërkon të rikthejë kroatin në Itali

Chelsea's Saul Niguez (left), goalkeeper Kepa Arrizabalaga, Mateo Kovacic, Mason Mount and Callum Hudson-Odoi (right) celebrate after victory in the penalty shoot-out in the Carabao Cup Fourth Round match at Stamford Bridge, London. Picture date: Tuesday October 26, 2021. (Photo by Nick Potts/PA Images via Getty Images)

Juventus nuk po kalon një sezon të lehtë, por kjo nuk e pengon klubin që të ideojë një të ardhme, larg këtij realiteti.

“Zonja e Vjetër” po mendon transferimin e Mateo Kovacic në merkaton e verës, me kroatin i cili është i gatshëm të largohet nga Londra, ndërsa Chelsea mund të përfitojë nga kjo lëvizje.

Kjo për faktin se Juventus është i gatshëm të negociojë kartonin e kroatit duke përfshirë edhe Denis Zakaria, i cili aktualisht është i huazuar të “Blutë”, pra të paguajë një shumë plus kartonin e zvicerianit.

Kovacic nuk është më i lumtur te Chelsea dhe “mbipopullimi” i skuadrës mund të sjellë pasoja te ai, ndaj Juventus është gati të përfitojë dhe ta rikthejë atë në Serie A, pasi kroati më parë ka luajtur për rivalët e Interit.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...