Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

I papunë prej vitit 2023, ish-trajneri i Chelseat refuzon stolin e Ajax

Ajax kaloi një sezon mes shumë vështirësish në Eredivisie me skuadrën që kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i kampionatit mban vendin e pestë në garë për të siguruar një vend në Europa Leaguen e sezonit të ardhshëm.

“Harkëtarët”, aktualisht drejtohen nga John Van’t Schip që mori drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të trajnerit Maurice Steijn në tetor të vitit të kaluar. Por, për sezonin e ardhshëm drejtuesit e klubit kanë plane të tjera dhe kanë nisur nga puna për të identifikuar “timonierin” e ri.

Lexo edhe: 

Graham Potter ishte emri që kontaktuan drejtuesit e Ajax, por menaxheri britanik duket se e ka refuzuar ofertën e holandezëve.

Potter që është i papunë prej prillit të vitit 2023, e refuzoi Ajaxin me arsyen se nuk e bind projekti i klubit. Ndërkohë, te Ajax shpresojnë te një rikthim i mundshëm i Erik ten Hag në rast se ky i fundit shkarkohet nga Manchester United në fundin e sezonit për shkak të ecurisë zhgënjyese me anglezët.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...