Formula 1

I pari renditet Vettel, por në Kanada triumfon Hamilton!

Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Kanadasë dhe thellon diferencën me ndjekësit në krye të klasifikimit të përgjithshëm. Në Montreal në fakt i pari në pistë u rendit Sebastian Vettel i nisur nga pole position, por gjermani i Ferrarit mori një penalitet prej 5 sekondash nga komisarët e garës për një dalje të gabuar nga pit stopi, pasi mund të kishte shkaktuar një kontakt me Hamilton. Diferenca mes Vettel dhe anglezit në fund të garës ishte më pak se 1 sekondë e gjysmë dhe për shkak të penalitetit prej 5 sekondash gjermani edhe pse kaloi finishin i pari , u rendit në vendin e dytë. Vettel nuk e pranoi vendimin e komisarëve të garës pasi u ndje i vjedhur dhe në shenjë proteste nuk e çoi fare makinën e tij në parkimin e 3 makinave fituese, madje bëri dhe një gjest vërtet fëmijror teksa i hoqi tabelën me numrin 1 Mercedesit të Hamilton që tregonte fituesin duke i vendosur tabelën me numër 2. Podiumi në Montreal u kompletua nga Ferrari tjetër i Charles Leclerc, ndërkohë që Valteri Bottas, Max Verstappen dhe Daniel Ricciardo kompletuan 6-shen e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency