Itali

I pëlqen shumë Aouar, Milan gati t’i japë një mesfushor Lyon-it

Tregu i transferimeve verore të Milan deri më tani mund të konsiderohet si jo i suksesshëm. Tashmë Paolo Maldini ka vendosur Houssem Aouar në krye të listës së dëshirave.

Kontrata e mesfushorit me Lyon skadon në verën e 2023-shit dhe Milan po tenton të nxitojë përpara se lojtari të jetë i lirë dhe kërkesat për të të shtohen, që ta provojnë nëse ia vlen të shpenzojnë për të.

Mediet italiane raportojnë se “kuqezinjtë” e Italisë janë të gatshëm të japin Adli, ish-lojtarin e Bordeaux, i cili po gjen shumë pak hapësira me Piolin, për një shkëmbim në formë huazimi me klubin francez.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency